Njarja e ditës është padyshim festimi i lojtarëve shqiptarë Xhaka e Shaqiri në takimin me Serbinë duke ndihmuar Zvicrën të mbërrinte tek 3 pikët.

Por nuk janë vetëm shqiptarët ato që janë të dashuruar me këtë llojë festimi.

 

 

Kapiteni i Real madridit, Sergio Ramos ka festuar me shqiponjë fill pas takimit që kombëtrja “kuqezi” luajti në Beograd me Serbinë. Mbrojtësi spanjoll tregoi sensibilitet për kombin tonë.

 

Një tjetër lojatër i njohur në arenën ndërkombëtare që ka festuar me shqiponjë është David Alaba. Mbrojtësi i Bayern Munich që ashtu si Ramos bëri shqiponjën duke u sensibilizuar me ngjarjet e Beogradit më 14 tetor 2014.

 

 

Dhe së fundi kapiteni i Zvicrës Stefan Lishtanjer që shoqëroi kolegëtë e tij duke bërë shqiponjën.

Përgatiti:AlpeNews.al