Mbremjen e djeshme ne Tirane eshte zhvilluar koncerti recital i kengetarit te mirënjohur shkodran Bujar Qamili.

Ne mes te ftuarve te tjere kengetare dhe humoriste, ka patur edhe disa te ftuara speciale.

Behet fjale per futbollistet e ekipit te Vllaznise te cilat vetem nje dite me pare u shpallen per te pesten here radhazi.

Ngjitja e tyre ne skene te veshura te gjitha me fanellen e Vllaznise, eshte shoqeruar me duatrokitje te shumte te te pranishmeve ne sallen e Pallatit te Kongreseve.

Ato i kane dhuruar mjeshtrit Bujar Qamili fanellen e Vllaznise me numrin 7 qe simbolizon numrin e koncerteve te tij recitale.

Po ashtu nuk kane munguar as xhonglimet me top te Megi Doçit nderkohe qe ne 2-3 momente te gjitha vajzat kane kercyer bashke me Bujarin ne skene.

www.shkodrasport.com