Tashmë kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i këtij sezoni futbollistik në Kategorinë Superiore.

Ende nuk është dhënë verdikti përfundimtar për skuadrën që do i bashkangjitet Lushnjes në Kategorinë e Parë. Kamza dhe Vllaznia janë në “luftë” për qëndrimin në elitë.

Kamzalinjtë janë më të favorizuar pasi ndodhen 5 pikë para shkodranëve, megjithatë shpesh herë futbolli na ka treguar që zë vend shprehja “kurrë mos thuaj kurrë”.

Newsport.al ka kontaktuar dhe me kapitenin e Laçit, Gentian Selmani, teksa skuadra kurbinase do të ndeshet me Kamzën ditën e shtunë.

Selmani ka thënë se Laçi nuk do të tolerojë në takimin ndaj Kamzës, pasi kërkon të arrijë në Kupat e Europës.

“Vllaznia apo Kamza?

Po mendoj se është diçka shumë e vështirë për të dyja ekipet. Nuk kam preferenca se cila duhet të qëndrojë në Superiore, sigurisht që më vjen keq për

Vllazninë sepse është një klub i madh në futbollin shqiptar, por edhe Kamza ka bërë sezonin e saj.

Mendoj se gjithçka do të vendoset në javën e fundit.

Por ne si ekip kemi objektivin tonë që është sigurimi i vendit të katert që të çon në Europa League dhe do ta tentojmë fitoren që në ndeshjen e ardhshme atë kundër Kamzës”, ka thënë Selmani./Newsport/