Mbyllet Kamza-Laçi me fitoren e kurbinasve, 1-2. Një ndeshje dramatike, ku Kamza arriti të barazonte 5 minuta para fundit, por Xhixha i ka dhënë fitoren skuadrës së

Mezanit 1 minutë para fundit të kohës së rregullt. Rexhinaldo realizoi golin e parë në minutën e parë.

Kamza kompromenton pozitat e qëndrimit në elitë dhe duhet të fitojë patjetër në ndeshjen e fundit me

Partizanin, ndërsa Laçi ka shanse të mëdha për vendin e katërt,

pasi javën e fundit pret Teutën, që e ka siguruar qëndrimin në Superiore.