Ashtu si edhe kishte njoftuar PD ka publikuar një audiomesazh përgjimi mes një bashkëpunëtori dhe vëllait të ministrit të Brendshëm, Xhafajt.

Ne audion e publikuar sot nga selia e PD-se, vellai i Xhafajt, Agroni, sipas deputetit demokrat, Ervin Salianji, eshte pergjuar teksa flet ne telefon, me numrin e tij celular, me nje person tjeter, i cili i drejtohet atij per ndihme.

I kerkon t’i siguroje ngarkesen me kanabis. Më poshtë, materiali video i plotë i shpërndarë nga Partia Demokratike: