Policia njoftoi dje arrestimin e disa personave si pjesë e grupit ët drejtuar nga Met Kanani, i arrestuar pak kohë më parë në Turqi me akuzën e trafikut të drogës. Ditën e sotme, ish-kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar në rrjetin social Facebook mesazhin e një oficeri të antidrgoës.

Sipas mesazhit, oficeri thotë se grupi i Met Kananit ka qenë i lidhur me PS-në, drejtues dhe deputet të saj si dhe ka biseda telefonike dhe foto me Gramoz Ruçin, kryebashkiakun Subashi dhe deputeten Spiropali.

Postimi i plotë i Berishës

Organigrama e re e klanit te Met Kananit!

Plotesohet me emrat e kupoles politike, kumbare dhe ndrikulla te pushtetit klani i Met Kananit, sponsor kryesor i Partise Socialste!

Lexoni mesazhi e oficerit dixhital. sb

“Pershendetje doktor jame oficer i antidroges,desha te te informoje se grupi famoz i Met Kananit ka qene i lidhur si mishi me thoijne me PS drejtues dhe deputet te saja dhe konsiderohet sponsori me kryesore i saj.

Ketu qarkullojne fjale se ai ka patur kartabianke ne dogana dhe ka kilometra te tera bisedash telefonike por edhe foto me Ruçin, kryetarin e bashkise Subashin,Ndrikull Spiropali dhe vet Noriegen por dosjen po e qethin sipas interesit te tyre.”