Pas suksesit te djeshem me ekipin e basketbollit te te rejave, pasditen e sotme nje tjeter ekip i Sportklub Vllaznia eshte shpallur kampion i Shqiperise.

Behet fjale per ate te volejbollit te te rejave.

Pas fitores ne ndeshjen e pare ne Shkoder me rezultatin 3-1, ekipit shkodran i duhej te fitonte se paku nje set ne kete finale te dyte dhe pastaj te menaxhonte piket per t’u shpallur kampion.

Por vajzat kuqeblu kane fituar shpejt e shpejt dy setet e para duke siguruar keshtu titullin kampion.

Dy setet e para jane fituar ne shifrat 26-24 dhe 25-15 nga Vllaznia nderkohe qe u treti eshte fituar nga Tirana 27-25.

Por vetem kaq sepse ne te katertin eshte Vllaznia qe fiton serish 25-23 dhe krejt ndeshjen me rezultatin 3-1.

Vllaznia e drejtuar nga trajneret Ana Gjelaj e Ferdinand Bardeli kesisoj mbrojne titullin kampion te fituar edhe sezonin e kaluar duke treguar edhe njehere tjeter se me kete brez sportistesh ka nje te ardhme te sigurte.

Nga ShkodraSport.com