Ish futbollisti i Vllaznisë i cili u largua nga ekipi kuqeblu me jo pak zhurmë ku trajneri i atëhershëm Armando Cungu e largoi nga ekipi.

Gjithësesi Cicmil pavarësisht kësaj vazhdoi karrierën e tij futbollistike por për Vllanzninë vazhdon të bëjë tifo.

Në merkaton e janarit të këtij viti emri i tij u përfol jo pak për një rikthim të mundshëm tek ekipi kuqeblu ku kjo ishte edhe dëshirë e trajnerit aktual Ernest Gjoka por kjo gjë nuk u realizua pasi malazezi ishte nën kontratë me Mladost Podgorica

dhe drejtuesit e ekipit malazez e shihnin Cicmil si një lojtar të rëndësishëm për të arritur objektivin “Europë”, prandaj largimi i tij nuk do të ishte i mundshëm. Nga ana tjetër, dëshira e lojtarit ishte për një rikthim tek Vllaznia, por siç duket pengesë ishte vetë klubi ku ai ndodhet.

Edhe pse merkato u mbyll dhe rikthimi i Stefan Cicmil nuk u bë i mundur ai vazhdon të jetë nostalgjik për kohën nur ishte pjesë e skuadrës kuqeblu.

Pikërisht një natë më parë ai publikoi një foto ku shihej ai në fushën e blertë më uniformën e Vllaznisë. Ajo që bie në sy është edhe diçitura që e shoqëron këtë foto .