Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë dy persona teksa tentonin të vidhnin naftë në makineritë e gazsjellësit, ndërkohë që roja ka plagosur me armë gjahu një nga autorët.

Sh.M. dhe A.Xh. tentuan të vidhnin naftë në makineritë e parkuara në objektin e gazësjellësit,

por gjatë tentativës janë pikasur nga roja Klodian Salillari.

Ky i fundit ka qëlluar me armë në drejtim të tyre dhe si pasojë ka mbetur i plagosur Sh.M.

Në pranga është vënë gjithashtu edhe roja i parkingut të gazsjellësit për “Plagosje të rëndë me dashje”.