Vazhdon mallkimi i Teutes ndaj Vllaznise

Nje fitore e merituar e durrsakeve ndaj kuqebluve shkodrane. Vetem keshtu mund te perkufizohet ndeshja Teuta-Vllaznia e mbyllur me rezultatin 2-0.

Te dy keto gola u shenuan ne pjesen e pare te kesaj sfide ku kuqeblute dukeshin teper te paafte per te gjetur rrugen drejte portes per te shenuar.

As ne pjesen e dyte Vllaznia nuk arrin te konkludoje me disa gjuajtje te largeta te Vucaj. Pavaresisht tentativave e nderrimeve te lojtareve rezultati vazhdon te mbetet e njejte 2-0 duke ri

konfirmuar se Teuta eshte nje mace e zeze per Vllaznin dhe se ky mallkim mesa duket i ka ndjekur shkodranet edhe ne kete betej.

Keshtu Vllaznia i ka hapur porten rivales se saj direkte edhe pse deshira e tyre ishte qe nga ky takim te mos dilnin me humbje.

Me kete fitore djemte e detit barazohen me Vllaznine te cilat ndajne 33 pike secila ku lufta per mbijetese tani behet akoma dhe me e eger. Definitivisht kjo nuk ishte dita e Vllaznise.