Vllaznia mundi Lushnjen, javën që lamë pas, 4-0, ndërsa spikati në këtë ndeshje supergoli i Xhvahir Sukajt, i cili shënoi nga 60 metra.

Goli i shkodranit ka bërë edhe xhiron e rrjetit, teksa për të kanë shkruar edhe mediat hungareze.

“Origo.hu” i ka kushtuar një material të veçantë golit të shkodranit, që e ka titulluar: “Gol nga 60 metra? S’ka asnjë problem, më beso.”

Në brendësi faqja komplimenton Sukajn për golin, duke shkruar: “Nuk donte që të vraponte drejt portës dhe të genjente mbrojtesit, keshtu qe gjeti rrugen me ekonomike dhe ia doli”.