VLLAZNIA MPOSHT SKËNDERBEUN 2-1

Vllaznia ka marrë 3 pikë tepër të vlefshme në ndeshjen e javës së 27 të kategorisë superiore ku priti në Shkodër Skënderbeun.

Rezultati I këtij takimi është zhvnllokuar që në minutën e dytë me anë të

Andi Ribaj I cili ka shënuar edhe golin e parë të këtij takimi duke çuar në avantazhë kuqeblutë.

Miqtë morën veten dhe arritën të barazonin me rezultatin në të vetmin rast që kishin në minutën e 20 me anë të Soëe dhe barazoi në 1-1. kuqeblutë treguan dhe njëherë se janë akoma të brishtë në mbrojtje ndërsa mungesat e

Malotës dhe Gocajt ndikuan jo pak. Gjithësesi ishte sërish Ribaj I cili arrin sërish rrugën drejtë rrjetësh dukë kaluar sërish në

avantazhë në minutat e fundit të pjesës së parë dhe ky do të ishte edhe rezultati përfundimtarë I kësaj ndeshjeje.

Në përfundim të ndeshjes trainer

Ernest Gjoka u shpreh se merita është e gjitha për futbollistët e Vllaznisë. Pavarësisht se morën fitoren ndaj një skuadre si Skënderebu trajneri Gjoka më tej u shpreh se asgjë nuk është e sigurt për ta deri në përfundim të kampionatit.

Me tre pikët e marra në këtë takim ndaj korçarëve Vllaznia shkon në kuotën e 30 pikëve por kjo nuk u sjell aspak siguri pasi edhe kundërshtari I tyre direct

Teuta ka arritur të fitojë ndaj Laçit duke bërë që sërish këto dy skuadra të jenë në një luftë të vazhdueshme në zonën e mbijetesës.

Vllaznia të shtunën e ardhshme do të zhvillojë takimin e javës së 28 ndaj Lushnjes një tjetër ndeshje që do të mbahet në stadiumin “Loro Boriçi” .